Rzymskokatolicka Parafia
św. Urbana

Mikołów - Kamionka

Kościół posiada relikwie
św. Urbana, św. Jana Pawła II
oraz św. Ojca Pio

Rzymskokatolicka Parafia
św. Urbana

Mikołów - Kamionka

Liturgia na dziś:

Zmarli z naszej parafii:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Amen.

 

śp. Róża Chamioło

†  zmarła:   25.03.2024
mieszkała przy ul. Leśnej
ceremonia pogrzebowa:  środa 27.03.  o 12:30 Różaniec, 13:00 Msza Św.w kościele na Kamionce

 

  

 

Słuchaj radia:

Szczęść Boże

Serdecznie witamy wszystkich na nowej stronie parafii pw. Św. Urbana w Mikołowie, dzielnicy Kamionka.

Cieszymy się, iż odwiedzając naszą stronę, mobilizujecie nas do rzetelnego przekazu informacji o tym wszystkim co dzieje się w naszym lokalnym Kościele. Dzięki słowom życzliwości nasza więź z Państwem staje się większa, przez co wzrasta nasza wspólnota.

Pragniemy prezentować bieżące informacje, ważniejsze wydarzenia z życia parafii i uroczystości kościelnych. Pragniemy, aby w miarę upływającego czasu stała się ona pewnego rodzaju parafialnym pamiętnikiem - archiwum. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający naszą stronę internetową znajdzie tu interesujące go informacje dotyczące naszej parafii.

Kościół posiada relikwie św. Urbana, św. Jana Pawła II oraz św. Ojca Pio 

 

BUDOWA KOŚCIOŁA luty 2020

 • zbliżamy się do zakończenia prac blacharskich. Zostały pokryte dwa daszki nad wejściami bocznymi i trwają prace końcowe na pokryciu blachą dachu nad zakrystią.
 • w miniony piątek podpisaliśmy umowę z firmą wyłonioną w konkursie ofert, która będzie wykonywała instalację elektryczną w nowym kościele.
  • Zakres prac będzie obejmował:
   • 1. wykonanie przyłącza energetycznego do kościoła i dzwonnicy
   • 2. wykonanie zasilania i sterowania do 28 siłowników w naświetlach dachowych
   • 3. wykonanie instalacji oświetleniowej i gniazd wtykowych wraz z rozdzielnicą
   • 4. wykonanie instalacji alarmowej, nagłośnienia, audio-wizualnej oraz internetowej
 • parafia wystąpiła również do mikołowskich wodociągów o wydanie warunków technicznych na podłączenie instalacji hydrantowej, którą musimy wykonać w nowym kościele.
 • prace te planujemy wykonać w I półroczu tego roku, natomiast w II półroczu chcemy wykonać tynki sufitów i balkonów pod chórami po to, żeby w przyszłym roku rozpocząć licowanie cegłą klinkierową ścian wewnętrznych. Po zakończeniu tych prac będziemy mogli rozpocząć szklenie otworów okiennych.
 • prace, które do tej pory zostały wykonane i które planujemy wykonać są realizowane zgodnie z projektem pod stałym nadzorem inwestorskim.
 • nadal wszystkie prace do tej pory wykonane oraz te planowane są realizowane z ofiar, i parafia z tytułu budowy kościoła nie posiada żadnego zadłużenia,
 • dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i w dalszym ciągu prosimy o modlitwę w intencji budowy naszego kościoła oraz bezpieczeństwa na budowie.

BUDOWA KOŚCIOŁA  19.07.20 

Wszystkie prace zaplanowane do wykonania w I półroczu br. zostały wykonane, odebrane i zapłacone - a są to:

 • instalacje nisko i średnioprądowe wraz z przyłączem kablowym do kościoła i dzwonnicy, studnia wodomierzowa z przyłączem i instalacją hydrantową oraz instalacja alarmowa dzięki której budynek kościoła jest strzeżony przez grupę interwencyjną.
 • Czekamy już 2-gi miesiąc na podłączenie licznika elektrycznego przez firmę TAURON i zasilenie kościoła z nowego przyłącza. -
 • Od lipca b.r. firma TOMREM z Mikołowa wykonuje tynki wewnętrzne.
 • Został wykonany nowy krzyż misyjny z drewna dębowego i zostanie do końca sierpnia ustawiony w nowej lokalizacji pomiędzy nowym kościołem a starym (bliżej nowego kościoła).
 • Równolegle prowadzimy rozmowy ze sprawdzoną już wcześniej firmą, która będzie wykonywać licowanie ścian wewwnątrz kościoła cegłą klinkierową (ta sama firma, która wykonywała licowanie ścian na zewnątrz kościoła). Prace te planujemy wykonywać etapami w miarę posiadanych środków finansowych, rozpoczynając jeszcze w tym roku od ścian pod i nad chórem organowym i od razu planujemy szklenie wykończonych otwrów okiennych. Chcielibyśmy żeby wszystkie pozostałe prace związane z licowaniem ścian i szkleniem były gotowe do końca przyszłego roku. 
 • Na wszystkie prace, które planujemy wykonać w tym roku parafia posiada zabezpieczone środki finansowe pochodzące z ofiar. Wszystkie ofiary, które będą nadal składane planujemy przeznaczyć na dokończenie w przyszłym roku licowania ścian wewnętrznych i szklenie wszystkich otworów okiennych.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i prosimy o dalsze ofiary oraz o modlitwę.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i święta:
8:00 / 11:00 / 15:30

Dni powszednie:
Poniedziałek / Wtorek / Środa - 8:00

Czwartek / Piatek / Sobota - 18:00
w I czwartek / I piątek / I sobotę - 8:00

Kancelaria parafialna

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 30 minut po Mszy Św. ok. 8:45
Środa: 30 minut po Mszy Św. ok. 9:00e
Czwartek: 30 minut po Mszy Św. ok. 18:45
Piątek: 30 minut po Mszy Św. ok. 18:45
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Sakrament pokuty

Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą Świętą
oprócz Mszy Świętej w niedzielę o 15.30

Wiadomości katolickie: