Rzymskokatolicka Parafia
św. Urbana

Mikołów - Kamionka

Kościół posiada relikwie
św. Urbana, św. Jana Pawła II
oraz św. Ojca Pio

Rzymskokatolicka Parafia
św. Urbana

Mikołów - Kamionka

Liturgia na dziś:

Zmarli z naszej parafii:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Amen.

 

śp. Jerzy Machura

†  zmarł:   09.05.2024
mieszkał przy ul. Katowickiej
ceremonia pogrzebowa:  wtorek 14.05., o 11:30 różaniec a o 12:00 Msza Św.w kościele na Kamionce

 

  

 

Słuchaj radia:

Szczęść Boże

Serdecznie witamy wszystkich na nowej stronie parafii pw. Św. Urbana w Mikołowie, dzielnicy Kamionka.

Cieszymy się, iż odwiedzając naszą stronę, mobilizujecie nas do rzetelnego przekazu informacji o tym wszystkim co dzieje się w naszym lokalnym Kościele. Dzięki słowom życzliwości nasza więź z Państwem staje się większa, przez co wzrasta nasza wspólnota.

Pragniemy prezentować bieżące informacje, ważniejsze wydarzenia z życia parafii i uroczystości kościelnych. Pragniemy, aby w miarę upływającego czasu stała się ona pewnego rodzaju parafialnym pamiętnikiem - archiwum. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający naszą stronę internetową znajdzie tu interesujące go informacje dotyczące naszej parafii.

Kościół posiada relikwie św. Urbana, św. Jana Pawła II oraz św. Ojca Pio 

 

Drodzy Diecezjanie, 

w najbliższą sobotę 25 lutego o godz. 15.00 w katedrze Chrystusa Króla  

w Katowicach odbędą się święcenia diakonatu. Czterech alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczyna dzisiaj tygodniowe rekolekcje, przez które przygotują się bezpośrednio do przyjęcia święceń. Serdecznie proszę o Wasze modlitewne wsparcie dla nich. 

Diakonat jest pierwszym stopniem sakramentu święceń. Diakoni posługują  we wspólnocie Kościoła ściśle związani z biskupem i prezbiterami. Do diakonów należy między innymi asystowanie im przy celebracji Eucharystii, głoszenie Ewangelii, prowadzenie pogrzebów i pełnienie różnych dzieł miłości (por. KKK 1569n).

Do udziału w liturgii święceń zapraszam młodzież, szczególnie z parafii pochodzenia kandydatów do święceń, animatorów, lektorów i ministrantów wraz z ich księżmi opiekunami. Zapraszam również osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium oraz do grup wspierających modlitwą kapłanów i powołania do służby Bożej. Niech Wasza obecność przy nowych diakonach będzie dla nich umocnieniem i czytelnym znakiem, że ich posługa jest dla Was ważna.

Wierni wezwaniu Jezusa: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników  na swoje żniwo” (Łk 10,2), módlmy się o nowe powołania do pełnienia w Kościele posługi płynącej z sakramentu święceń. Pamiętajmy o tegorocznych maturzystach, prosząc Boga, aby z odwagą przyjęli zaproszenie do życia według rad ewangelicznych. Przez wstawiennictwo bł. ks. Jana Machy, patrona naszego Seminarium oraz dzieła powołań  do służby Bożej w Kościele katowickim, polecajmy Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi, alumnów i wychowawców seminaryjnych.

Na pełnienie chrześcijańskiego powołania wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.  

† Wiktor Skworc
Arcybiskup
Metropolita Katowicki

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i święta:
8:00 / 11:00 / 15:30

Dni powszednie:
Poniedziałek / Wtorek / Środa - 8:00

Czwartek / Piatek / Sobota - 18:00
w I czwartek / I piątek / I sobotę - 8:00

Kancelaria parafialna

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 30 minut po Mszy Św. ok. 8:45
Środa: 30 minut po Mszy Św. ok. 9:00e
Czwartek: 30 minut po Mszy Św. ok. 18:45
Piątek: 30 minut po Mszy Św. ok. 18:45
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Sakrament pokuty

Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą Świętą
oprócz Mszy Świętej w niedzielę o 15.30

Wiadomości katolickie: